Концепція літака-заправника Ан-74

27 Грудня 2014

Повернення Вікінга 

Снимок экрана 2014-12-09 в 18.51.28

Починаючи з квітня 2014 року планується проведення відновлювального ремонту 91-го літака C-3 Viking. Важливим чинником є те, що C-3 Viking зберіг свою здатність виступати в якості повітряного танкера в модифікації KS-3A, що є актуальним для ВМФ США. KS-3A (вага палива в баках 5.961 кг + 1.851 кг в підвісних паливних баках) має можливість здійснювати заправку широкого спектру літаків, включаючи вертольоти та конвертоплани Bell V-22 Osprey.

Мідас та Ведмідь

У грудні 2014 року Росія демонструвала свою силу біля кордонів Норвегії: Іл-78 (НАТОвське ім'я «Мідас») заправляв у повітрі стратегічний бомбардувальник Ту-95МС «Ведмідь».


Заправник за викликом

Чомусь прийнято сприймати повітряні заправники чимось великим та незграбним: Boeing KC-135 Stratotanker, Lockheed HC-130 або Іл-78 «Мідас». І якщо мова йде щодо дальній стратегічній авіації - то все логічно. Що ж робити, коли необхідно здійснити заправку винищувачів і вертольотів в умовах локального військового конфлікту? Тяжкий заправник швидко стане зручною мішенню для супротивника, а сама процедура повітряної заправки  паливом перетвориться на вельми ризиковану операцію. Інша справа, якщо заправник буде компактним, завжди готовим до зльоту та з можливістю виконувати фігури вищого пілотажу з анти-ракетними маневрами. Таким літаком є Ан-74, при цьому його можливості та льотні характеристики підтверджені тривалою експлуатацією і бойовим досвідом. Можливість установки пілонів на крилах літака для різних типів озброєння дозволяє швидко провести інтеграцію однієї системи повітряної заправки Aerial refueling system. Установка у вантажній кабіні Ан-74 внутрішніх додаткових паливних баків (3.000 кг / 3.690 л) збільшить загальний обсяг палива літака для заправки протягом одного польоту до 16.210 кг (19.940 л).

Як заощадити мільйони

Для реалізації концепції Ан-74 Fuel Tanker використовувався літак Ан-74Т-200А. При цьому, для оптимізації інженерних видатків пропонується модифікувати стандартне робоче місце штурмана літака у кабіні екіпажу в робоче місце оператора по повітряній заправці (схема приладових панелей літака - збільшити). 

Система повітряної заправки Aerial refueling system COBHAM 908E (Великобританія) є системою п'ятого покоління повітряної заправки та відповідає останнім цивільним стандартам надійності і правилам безпеки. Координація роботи оператора повітряної заправки з льотним екіпажем літака забезпечить якісне і оперативне виконання завдання.Нові можливості повітряного джипа

   Головною перевагою концепції літака Ан-74 Fuel Tanker є його багатоваріантність застосування. Літак може використовуватися як фронтовий танкер для повітряної заправки та як звичайний логістичний літак з корисним навантаженням до 10 тонн і максимальною злітною вагою до 36,5 тонн. Орієнтовна вартість переобладнання з версії Ан-74Т-200А у версію Fuel Tanker (без урахування інженерних витрат і вартості підготовки серійного виробництва) близько 2-3 млн USD.

  

Antonov An-74 Fuel Tanker MAIN

🔳 2014

 

NEWSLETTER 5 UKR

Друкована версія


ENG RUS
© Pavel Naumenko / Library and Information Science Resources 2014