Концепція використання комплектуючих виробів західного виробництва для літака Ан-74

31 Грудня 2014

Випробування часом

foto 01 ta 13

Тахометрична апаратура типу ТА-12-2 (виробник ВАТ Казанський завод «Електроприлад», Росія) використовується на літаках Ан-72 та Ан-74; призначена для дистанційного вимірювання та індикації частоти обертання валів двигунів, вираженої у відсотках, а також для генерації електричних сигналів в систему автоматичної реєстрації параметрів. Апаратура ТА-12-2 виробляється з 1978 року і за цей час (37 років) практично не зазнала істотних змін.

Передовий досвід

Світовий лідер з виробництва шасі для літаків Safran Messier-Bugatti-Dowty (Франція) був створений на основі декількох профільних компаній в 2011 році. Враховуючи застосування новітніх технологій, компанія стала постачальником посадкових систем для літаків Airbus A400M, Global Express, Сухий SuperJet 100 та інших.


Вікно в Європу

Остання поставка літака Ан-74 українського виробництва в Росію відбулася у 2000 році: ним став Ан-74ТК-100 авіакомпанії «Газпромавіа» рег. номер RA-74016. Це був один з 120 літаків, поставлених до Росії (всього було вироблено 195 літаків Ан-72 / Ан-74 на січень 2015 року). Незважаючи на те, що 75% покупних виробів та матеріалів (за обліковими позиціями) і близько 45% комплектуючих у вартісній оцінці для виробництва Ан-74 як і раніше купувалися у російських постачальників -  вже більше унікальні літаки Ан-72 / Ан-74 з України в РФ не експортувалися. Саме з цими комплектуючими Ан-74 досяг видатних результатів, але час і технології на місці не стоять. Ан-74 і його новітні модифікації могли б орієнтуватися в даний момент на європейських та американських постачальників, які виробляють широкий спектр авіаційних комплектуючих на основі останніх технологій. Це дозволить не тільки мотивовано перейти на європейські стандарти виробництва, але і забезпечити результативну участь оновленого літака Ан-74 в профільних тендерах і програмах, що проводяться в США та країнах ЄС.

 
Кожна позиція - головна

Поклик минулого

За часів СРСР вважалося, що якщо все необхідне для складної техніки виготовляти самостійно - то буде забезпечена технологічна незалежність держави. Позиція дуже спірна, оскільки нікому в світі не дано володіти всім найсучаснішим в науці і техніці, та ще в усіх областях. На прикладі Ан-74 це призводило до того, що розробник літака повинен був проектувати практично все в літаку (крім двигуна). Процес розробки йшов довго; продукт міг, часом, відставати від ринку і все це супроводжувалося великими витратами. При переході до комплектації з боку європейських та американських виробників актуальним буде скорочення кількості окремих покупних виробів (з 277 до 40-50) за рахунок поставки закінчених систем від профільних високотехнологічних компаній. Орієнтовна вартість такого переходу (включаючи сертифікацію та комплекс конструкторських робіт) для Ан-74 складе близько 50 млн USD протягом 2 років.

Всього в літаку Ан-74 є 277 різних типів основних покупних виробів. У цьому рахунку в одному ряді під типом покупного вироба розуміється і двигун Д-36 серії 3А, і основне шасі літака 72.00.4110.000.001, і посадковий вогонь ПРФ-4M

Это несоизмеримые по  денежным затратам позиции, но у них есть единое свойство: без каждой из них самолет не полетит. Поэтому предлагая концепцию комплектации производства Ан-74 на основе западных покупных изделий, особое внимание уделяется значительному сокращению их числа. Это достигается за счёт участия в кооперации по производству Ан-74 комплексных инжиниринговых фирм, поставляющие законченные составные системы самолета с полной ответственностью. Такой подход существенно ускорит работу разработчика Ан-74 и, как следствие,  создание его новых модификаций.

 

АН-74 сегодня распределение участия


🔳 2014

 

NEWSLETTER 11 UKR

Друкована версія


ENG RUS
© Pavel Naumenko / Library and Information Science Resources 2014