Концепція десантно-штурмової версії Ан-74

23 Грудня 2014

Mobilis in Mobili

Снимок экрана 2014-12-09 в 18.51.28

«Рухоме в рухомому» - це швидше все-таки про Ан-74. Сьогодні тільки кілька типів літаків відповідають вимогам з перевезення військових позашляховиків та броньовиків. Ан-74 є найбільш компактним літаком, де вміщаються багато типів броньованих автомобілів різних виробників. Машина у вантажній кабіні Ан-74 закріплюється на жорстких фиксаторах, а також додатково встановлюються регульовані напрямні рейки для коліс автомобіля, щоб виключити можливість дрібних аварій при в'їзді та виїзді в/з літака.

AN-74 chassis


Потужні 5-ть стійок шасі Ан-74 дозволяють приземлятися та злітати з незв'язаних грунтів, щільного піску та просто з плоскій ґрунтової поверхні, навіть у високогір'ї.


Локальний миротворець

Що робити, якщо необхідно виконати високоточну військову місію на відстані у 1-2 тисячі та більше кілометрів від штабу, при цьому необхідно мати спеціальне обладнання для штурмової бригади, включаючи броньовик? Крім цього, треба спрацювати блискавично і максимально скритно? Такі питання, як вбачається, виникають час від часу перед військовим командуванням та їх вирішення стикається з реальними технічними можливостями. Швидше за все, найбільш ефективною платформою для виконання подібного роду завдань  міг би стати «повітряний джип» Антонов Ан-74. Корисне навантаження до 10 тонн, режим короткого зльоту та посадки, можливість злітати з погано підготовлених та необладнаних аеродромів, включаючи відомий досвід експлуатації цього літака в пісках пустелі та на льодових просторах Арктики й Антарктиди - все це робить Ан-74 пристосованим для такого роду місій. Більше того: високо розташовані на крилах реактивні двигуни демонструють не тільки Ефект Коанда Coandă effect на практиці, але й така конструкція ускладнює захоплення цілі з боку багатьох наземних ПЗРК. Справа в тому, що теплова пляма від двигуна екранується знизу площиною крила. Турбогвинтові C-27J Spartan або CASA C-295, при високому рівні їх технологічності, навряд чи зможуть скласти реальну конкуренцію Ан-74 в цій ніші. 

Важливі деталі

Важливим моментом є використання у версії Air Spyker обладнання для надання професійної термінової медичної допомоги. На борту літака можна провести операцію середнього ступеня складності, забезпечити доставку пораненого (поранених) після виконання місії до госпіталю в режимі реанімації з використанням всього необхідного медичного обладнання.

У вантажному відсіку літака знаходиться легкий броньовик (таблиця використовуваних спеціальних машин внизу). Машина самостійно заїжджає у вантажний відсік літака Ан-74. При необхідності може застосовуватися лебідка автомобіля як допоміжний пристрій для завантаження / розвантаження. Місце над вантажною рампою в хвостовій частині фюзеляжу літака може бути використано для перевезення великогабаритних спеціальних вантажів загальною масою до 600 кг. Екіпаж Ан-74: 2 пілоти + 1 load master, який відповідає за завантаження літака.

«Air Spyker»: Помри, але не зараз

Основною ідеєю концепції десантно-штурмової версії Ан-74 («Air Spyker») є поєднання 3-х робочих об'ємів в кабіні літака Ан-74: зона управління місією + зона надання термінової медичної допомоги + вантажний відсік. Весь персонал перевозиться у головному салоні (зона управління місією) на пасажирських кріслах. Управління місією здійснюється за допомогою спеціального комп'ютерного зв'язкового комплексу.

  

Ан-74 и бронневики ТАБЛИЦА TABLE
154489 2

Aн-72В Національна Гвардія України (Київ, 2015)

IMG 4480

Ан-74TK-200A вантажна кабiна

НПО Ан-74Т-200А глава лівійської делегації, начальник управління закупок Міністерства оборони цієї країни генерал-лейтенант Абдеррахман Ас-Сейд 13 AUG 2005

Вантажна рампа Aн-74ТК-200А (Харкiв, 2005)

IMG 4518


🔳 2014

 

NEWSLETTER 8 UKR

Друкована версія


ENG RUS
© Pavel Naumenko / Library and Information Science Resources 2014