Концепція застосування Ан-74 в якості штабного та логістичного літака арктичного базування

25 Грудня 2014

Бойовий снігохід

Снимок экрана 2014-12-09 в 18.51.28

У 2013 році в Канаді була почата розробка військового снігохода Loki (бог хитрості та обману в скандинавській міфологіі), основною перевагою якого буде безшумність. Розробники намагаються досягти результату завдяки застосуванню гібридної силової установки снігохода, яка крім цього дозволятиме проїжджати великі відстані на одному баку палива.

Холодна відповідь

Від 7 по 21 березня 2014 року в Норвегії пройшли військові навчання «Cold Response 2014» в яких взяли участь 16 тисяч військовослужбовців з 16-ти країн НАТО. Завдання навчань: перевірка бойової готовності в арктичних умовах за Полярним колом. За повідомленнями офіційних джерел, керівництво багатонаціональної бригадою було покладено на Швецію.


Арктичний спецпідрозділ

Коли 26 червня 1986 року злетів прототип першого полярного літака Ан-74, навряд чи хтось уявляв собі, що майже через 30 років Арктика може стати одним з осередків міжнародної напруженості внаслідок прагнень низки країн посилити і гарантувати свою присутність в цьому регіоні.  Незважаючи на те, що Україна сьогодні є єдиною країною, яка серійно випускає літаки Ан-74 - Росія володіє значним, хоча і застарілим, флотом цих літаків. У жовтні 2013 року Росія відновила свою військову базу «Темп» (острів Котельний, Новосибірські острови), яка перетворилася на стратегічний пункт російської присутності в Арктиці. Літаки Ан-72 та Ан-74 стали єдиними військово-транспортними літаками, які зараз можуть експлуатуватися на цій базі. Настав час пильної уваги до Ан-74, особливо на його оновлену версію Ан-74Т-200А. Літак дає можливість швидко, простими методами і з мінімальними витратами на конструкторські роботи створити цілу колекцію необхідних модифікацій. Концепція опції Ан-74 «Полярна чайка» для арктичного спецпідрозділу передбачає можливість перевезення військового персоналу і транспортного устаткування європейського / американського виробництва для забезпечення спеціальних завдань.Те, що вже створено

Світові виробники не так багато уваги приділяють спеціальній транпортній техніці, здатної надійно працювати в умовах Арктики та Антарктиди. Як заправило, це кілька розробок, які успішно «пережили» час. Найбільш популярним серед підкорювачів земних полюсів, тундри та інших, важкопристосованих для людини місць, є гусеничний двосекційний всюдихід Bandvagn 206 (BV-206 «Лось»), створений шведською фірмою Hägglunds в 1974 році. Його військова, більш компактна за габаритними розмірами, версія BV 206S Caterpillar Track повністю підходить для перевезення на літаку Ан-74 (малюнок внизу). Можливість перевозити у вантажному відсіку в 2 яруси 8-м 2-місних снігоходів + не менше 4-х причепів-саней для перевезення поранених або вантажів - складає основу технічного оснащення для ефективної роботи «арктичного спецпідрозділу». Концепція Ан-74 «Полярна чайка» передбачає можливість надання на борту першої медичної допомоги, а також проведення керування та координації місією з використанням бортового обладнання зв’язку.

«Полярна чайка»: І цілого світу замало

Концепція Ан-74 «Полярна чайка» Iceland gull об'єднує вантажний відсік для перевезення 8-ми 2-х місцевих снігоходів типу Bombardier Ski-Doo Skandic 600 WT або одного броньованого гусеничного всюдихода Hägglunds BV 206 S Caterpillar Track (Швеція) + салон для команди спецпідрозділу (14 місць +1 додаткове місце).

  

АN-74 + Bv 206 S Caterpillar Track
IMG 4532
IMG 4507
IMG 4500
IMG 4531

Aн-74 польоти в Арктицi


🔳 2014

 

NEWSLETTER 7 UKR

Друкована версія


ENG RUS
© Pavel Naumenko / Library and Information Science Resources 2014