Автономна платформа на повітряній подушці для старту і посадки БПЛА

15 сiчня 2014

Привіт з 1983

Снимок экрана 2014-12-09 в 18.51.28

Літак Антонов Ан-14Ш, де літаюча повітряна подушка використовувалася замість колісного шасі, був створений в 1983 році як експеримент. За час випробувань літак пройшов більше 700 км по грунтових і бетонованим злітно-посадковим смугам (напрацювання склало 150 годин). За результатами випробувань було виявлено багато позитивних властивостей запропонованої схеми.

Всюдихід-амфібія


Два судна на повітряній подушці «Арктика-2ДК» в січні 2013 року були доставлені в порт Петропавловська-Камчатського. Вони вироблені в Омську (Росія), розвивають швидкість над сушею до 120 км / год і до 80 км / ч над водою. Вантажопідйомність 2 чол. + 2000 кг вантажу. Розміри при транспортуванні: L 10,4 м, W 2,4 м, H 1,85 м.


Автономний помічник

Незважаючи на те, що пілоти C-130J Super Hercules або Антонов Ан-74T-200A постійно демонструють можливості своїх «літаючих позашляховиків» злітати і приземлятися на лід або заболочений грунт - все одно існує величезний  список обмежень щодо посадки цих літаків. Крім цього, потрібне професійне обстеження місця приземлення і певної попередньої його підготовки. У випадку, якщо треба запустити в небо безпілотник зі злітною вагою понад 1000 кг - його зльот здійснюється тільки з аеродрому, за рідкісним винятком, коли застосовуються великі та важкі стартові системи ракетного типу, як у Туполева Ту-141 «Стриж». Ця ситуація змушує військових замовників активно вкладати кошти у створення БПЛА вертолітного типу, але без безпілотників-літаків, яких на сьогодні більшість, неможливо вирішувати багато завдань, що виникають в зонах військових конфліктів або при виконанні мирних місій. З появою компактних та швидкісних суден на повітряній подушці стало можливим використання цих нових можливостей для розвитку безпілотних комплексів


Крок за кроком

Нехай поки в US Air Force літак Ан-12 використовується тільки для зйомок касових блокбастерів. Проте Ан-12 версії БПЛА цілком зможе стати привабливою та інноваційною пропозицією.

* Орієнтовна вартість одного такого безпілотника в умовах серійного виробництва становитиме: по (1) пункту - 0,5-0,7m USD; (2) - 3m USD x 4 = 12m USD (new, 2014 price) або 1,2m USD overhaul x 4 = 4,8m USD; (3) 1,2m USD.  Разом: від 6,5m до 13,9m USD + вартість Ан-12.

Вартість інженерних робіт щодо реалізації цього проекту та підготовки серійного виробництва може становити від 15 до 50m USD в залежності від конфігурації виробництва: виїзна модель  з можливістю здійснення переведення у БПЛА в умовах сервісних центрів та / або здійснення виробництва в умовах серійного виробничого підприємства.

Головним аспектом цієї програми є створення наземної системи управління БПЛА, включаючи обладнання спеціальними системами в аеропортах, а також покриття територій за принципом стільникового зв’язку. Зазначене обладнання може бути як мобільним, так і стаціонарним - при цьому найважливішим аспектом має бути вибір міжнародного стандарту каналів управління БПЛА.

Розширені можливості середніх БПЛА 

Концепт © AUTONOMOUS HOVERCRAFT PLATFORM (AHP) розроблявся в рамках підготовки комерційної пропозиції по V-24 UAS (безпілотник, який створюється на основі літака V-24 Softex


Aero). Враховуючи те, що V-24 UAS при максимальній злітній вазі 1300 кг має злітну швидкість Speed of Liftoff, Vso = 98 км / год та швидкість при посадці близько 90 км / год - стало можливим застосування швидкісної платформи на повітряній подушці для зльоту і посадки БПЛА. Платформа може бути виконана як в безпілотному (автономному) варіанті, так і з водієм. Для прототипу платформи AHP планується використання швидкісного судна на повітряній подушці «Арктика-2ДК» (Росія) або аналогічного. Цікавим є і те, що платформа стає універсальним засобом для зльоту і посадки безпілотних літальних апаратів класу:

General Atomics MQ-1 Predator US (max. Take-off weight = 1020 kg, Stall Speed, Vs₁ = 100 км / год),

General Atomics MQ-1C Gray Eagle US (max. Take-off weight = 1633 kg, Stall Speed, Vs₁ = 100 км / год),

TAI Anka Turkey (max. Take-off weight = 1600 kg, Stall Speed, Vs₁ ~90 км / год) та аналогічних.

Перевезення платформи до місця старту / посадки БПЛА здійснюється на стандартних сідельних 10-метрових автомобільних причепах з тягачем-позашляховиком класу MAN  33.350, Урал 44202 або аналогічних. 


🔳 2014 рік

NEWSLETTER 15 JAN 2014 UKR

Друкована версія


ENG RUS
© Pavel Naumenko / Library and Information Science Resources 2014