Система аеромобільної взаємодії для виконання військових та цивільних завдань

23 Січня 2015

Око воїна

Q-Warrior Helmet

На початку 2014 року BAE Systems розробила Q-Warrior - нову версію нашоломного пристрою. Це повноколірний, 3D heads-up дисплей, який призначений для забезпечення солдатів відеоінформацією в реальному часі для «ситуаційної обізнаності».


Дрон-точка доступу

З 2014 року DARPA (US) проводить випробування мобільних точок доступу, встановлених в спеціальних контейнерах на БПЛА RQ-7 Shadow. Пропускна здатність 1Gb / s (вага обладнання 9 кг, енергоспоживання <150 watts).

Фото збільшити ⇪


Далекобійний WiFi

Як розвиток технологій Ubiquiti Networks, Inc (US), DARPA в 2012 році почала роботу над наземним 100Gb / s WiFi з радіусом дії 190 км.

Фото збільшити ⇪


Літаючий гаджет

Концептуальний проект мобільного моніторингового пристрою iPlate© був розроблений в 2010 році, але через обмеженість технічних можливостей низки ключових компонентів безпосередньо гаджета та його літаючої платформи, в той період не був реалізований. Сьогодні вже не існує технологічних обмежень, а можливе військове застосування тільки прискорює процес впровадження. iPlate© створювався для забезпечення 360º-панорамного інтелектуального on-line мовлення в реальному часі (Live Panoramic Broadcast) із забезпеченням стійкого зв'язку за допомогою WiFi / Bluetooth / GSM-EDGE / LTE з  периферійних пристроями: від персональних смартфонів або відео-окулярів до станціонарних Smart TV штабної ситуативної кімнати. iPlate© є інтегральною частиною системи управління літаючої платформи - квадрокоптера. У цій конфігурації забезпечуються польоти в автоматичному режимі point-to-point та напівавтоматичному режимі як на відкритих просторах, так і в закритих приміщеннях із застосуванням функції аналізу панорамного відеосигналу в зоні дії бездротової мережі.

Hardware и технологии

Головною особливістю iPlate є можливість організації 360º -панорамного інтелектуального on-line мовлення в реальному часі (Live Panoramic Broadcast). Для реалізації цього завдання використовуються 3 (три) Full HD камери, розташовані по колу iPlate під кутом 120º між собою.


Фото збільшити ⇪

При цьому вісь об'єктивів кожної з камер відхиляється від горизонталі вгору на орієнтовно 13º з метою збільшення інформативності як індивідуальних пристроїв, так і пристроїв, встановлених на повітряній платформі (у цьому випадку iPlate встановлюється верхньою частиною донизу). Аналіз отриманої відеоінформації проводиться за такими параметрами: (1) свій-чужий (IFF detection); (2) визначення за лицями (Face detection); (3) рух об'єктів (Movement detection); (4) виявлення місця звідки ведеться вогонь (Fire detection) та інші. Зазначена інформація надходить як на смартфон бійця, так і в штаб операції для прийняття рішень. Для забезпечення польотів літаючої платформи iPlate в автоматичному режимі біля дерев і в закритих приміщеннях застосовується програмний аналіз відеоінформації на предмет наявності перешкод.

Datalink  ситуативних рішень. 

iPlate діє в умовах функціонування бездротової мережі відкритого або захищеного типу. При цьому забезпечується кілька рівнів функціонування системи: (a) індивідуальний - iPlate прикріплюється на шоломі (касці), на триподі або на схожому пристрої; (b) iPlate на літаючій платформі може використовуватися як самостійний, так і як інтегрований моніторинговий пристрій повітряного базування в iPlate Interaction System.


Крім цього, літаюча платформа iPlate може бути обладнана роутером бездротової мережі невеликого радіусу дії; (c) Система забезпечення функціонування бездротової мережі на БПЛА, літаках, наземному транспорті або на стаціонарних пристроях; (d) Штаб / ситуативна кімната для управління операціями та прийняття рішень. При військовому застосуванні може виключатися велике число невірних рішень військового на полі бою за рахунок отримання рекомендацій та наказів з боку командування, яке занурюється за допомогою iPlate Interaction System в бойову обстановку та володіє всією smart - відеоінформацією як з індивідуальних пристроїв на шоломах бійців, так і з літаючих платформ. 

iPlate MAIN MAIN
img 0136
img 0125
Квадрокоптер 32 Project

Випробування прототипу літаючої платформи iPlate (Київ 2010)


🔳 2015

NEWSLETTER 12 UKR

Друкована версія


ENG RUS
© Pavel Naumenko / Library and Information Science Resources 2014